Säljkontakt & beställning

Här kan du som befintlig företagskund ladda ned vårt beställningsformulär: Orderblankett

Fyll i din beställning, tryck på skicka så mailas den till order@delicato.se.

(För att kunna skicka orderblanketten behöver du ha Adobe Reader. Du laddar gratis ned det här.)

Är du ny kund och ännu inte har ett kundnummer? Välkommen att kontakta vår orderavdelning på tel: 020-42 20 20, mail: order@delicato.se.

Tyvärr kan vi i nuläget inte ta emot beställningar från privatpersoner.

Här finner du kontaktuppgifter till vår säljledning

Affärsområdeschef FoodService, Mathias Wikell
mathias.wikell@delicato.se
+46 (0)70 216 52 14   

Key account manager, Carl Gullman
carl.gullman@delicato.se
+46 (0)730 522 504

Key account manager, Maria Stebrant (Föräldraledig)
maria.stebrant@delicato.se
+46 (0)709 737 250

Key account manager, Åsa Swanberg
asa.swanberg@delicato.se
+46 (0)730 522 513

Distriktssäljare, Henrik Högstedt (Malmö, Helsingborg/Lund)
henrik.hogstedt@delicato.se
+46 (0)730 522 621

Distriktssäljare, Mikael Sjögren (Stockholm, Uppsala, Dalarna)
mikael.sjogren@delicato.se
+46 (0)730 522 610

Distriktssäljare, Martin Ohlson (Stockholm, Norrland)
martin.ohlson@delicato.se
+46 (0)730 522 612

Distriktssäljare, Micael Strindeborg (Göteborg, Halmstad, Varberg)
micael.strindeborg@delicato.se
+46 (0)730 522 614

Distriktssäljare, Jan Siljeströmer (Stockholm, Mälardalen)
jan.siljestromer@delicato.se
+46 (0)730 522 514

Distriktsäljare, Jonas Persson (Östergötland, Småland)
jonas.persson@delicato.se
+46 (0)730 522 601

Affärsområdeschef Export & Dagligvaruhandel, Johan Karlsson
johan.k.karlsson@delicato.se
+46 (0) 70 62 411 40

Utländska distributörer

 Norge

www.Baxt.no
Baxt AS
Hegdalringen 27a
N-3261 LARVIK
 
Tel: +47 33 13 27 80
Fax: +47 33 18 63 91
E-mail: post@baxt.no
 

 Danmark
www.dms-as.dk
DMS Dansk Mærkevare Salg A/S
Avedøreholmen 78 A
2650 Hvidovre

Tel: +45 70 27 46 00
Fax: +45 70 27 46 01
E-mail: mail@dms-as.dk
 

 Finland
www.alfmix.com
Alfmix OY
Kellokukantie 1

01300 Vantaa, Finland
Tel: +358 (0)10 501 3600
E-mail: myyntipalvelu@alfmix.fi   /  info@alfmix.fi

 

 England
www.scandikitchen.com.uk
Scandikitchen
61 Great Titchfield Street
London W1W 7PP

Online or warehouse queries
Tel: +44 (0)20 7998 3199
E-mail: shop@scandikitchen.co.uk

Café or shop queries
Tel: +44 (0)20 7580 7161
E-mail: info@scandikitchen.co.uk
 

 Estland
www.jungent.ee
Jungent OÜ
Paldiski str. 11
Tallinn 10137
Estonia

Tel: +372 666 3800
Fax: +372 666 3801