Säljkontakt & beställning

Här kan du som befintlig företagskund ladda ned vårt beställningsformulär: Orderblankett

Fyll i din beställning, scanna in och maila till order@delicato.se eller faxa till 08-646 78 08.

Är du ny kund och ännu inte har ett kundnummer? Välkommen att kontakta vår orderavdelning på tel: 020-42 20 20, mail: order@delicato.se.

Tyvärr kan vi i nuläget inte ta emot beställningar från privatpersoner.

Kontakta en säljare nära dig:

Göteborg - Jan-Åke Johansson 0730-522 641

Halmstad/Ängelholm/Varberg - Fredrik Bergqvist 0730-522 738 

Malmö/Helsingborg - Anders Jönsson 0730-522 598

Jönköping/Borås - Mats Ringkvist 0730-522 628

Kristianstad/Lund/Österlen - Jonny Johansson 0730-522 594

Linköping - Jonas Persson 0730-522 601

Skövde - Bernt Andersson 0730-522 599

Stockholm city/öst - Stefan Klint 0730-522 616

Stockholm nord - Joakim Stevemar 0730-522 623

Stockholm syd/väst - Ronny Strömberg 0730-522 609

Örebro - Lars Gottfridsson 0730-522 603

 

Här finner du kontaktuppgifter till vår säljledning

Affärsområdeschef FoodService, Mathias Wikell
mathias.wikell@delicato.se
+46 (0)70 216 52 14   

Fältförsäljningschef, Otto Simonsson
otto.simonsson@delicato.se
+46 (0)730-522 685

Key account manager, Carl Gullman
carl.gullman@delicato.se
+46 (0)730 522 504

Key account manager, Maria Stebrant
maria.stebrant@delicato.se
+46 (0)709 737 250

Account manager, Henrik Högstedt
henrik.hogstedt@delicato.se
+46 (0)730 522 621

Account manager, Mikael Sjögren
mikael.sjogren@delicato.se
+46 (0)730 522 610

Account manager, Martin Ohlson
martin.ohlson@delicato.se
+46 (0)730 522 612

Account manager, Micael Strindeborg
micael.strindeborg@delicato.se
+46 (0)730-522 614

Account manager, Jan Siljeströmer
jan.siljestromer@delicato.se
+46 (0)730 522 514

Affärsområdeschef Dagligvaruhandeln, Johan Nordqvist
johan.nordqvist@delicato.se
+46 (0)70 661 86 80

Affärsutvecklare Export, Harald Molander
harald.molander@delicato.se
+46 (0)730 522 732

Utländska distributörer

 Norge

www.Baxt.no
Baxt AS
Hegdalringen 27a
N-3261 LARVIK
 
Tel: +47 33 13 27 80
Fax: +47 33 18 63 91
E-mail: post@baxt.no
 

 Danmark
www.dms-as.dk
DMS Dansk Mærkevare Salg A/S
Avedøreholmen 78 A
2650 Hvidovre

Tel: +45 70 27 46 00
Fax: +45 70 27 46 01
E-mail: mail@dms-as.dk
 

 Finland
www.europicnic.fi/
Europicnic Ltd
Itälahdenkatu 27 A,
00210 Helsingfors, Finland

Tel: +358 (0)207 530 620
E-mail: myyntipalvelu@picnic.fi
 

 England
www.scandikitchen.com.uk
Scandikitchen
61 Great Titchfield Street
London W1W 7PP

Online or warehouse queries
Tel: +44 (0)20 7998 3199
E-mail: shop@scandikitchen.co.uk

Café or shop queries
Tel: +44 (0)20 7580 7161
E-mail: info@scandikitchen.co.uk
 

 Estland
www.jungent.ee
Jungent OÜ
Paldiski str. 11
Tallinn 10137
Estonia

Tel: +372 666 3800
Fax: +372 666 3801